Въпросът за възобновяването на круизите тази година е доста остър. Проблемите възникват, защото круизният оператор трябва активно да подготвя кораби. За тези цели следва да се похарчат определени суми.
Круизният оператор не винаги е готов да направи такива разходи, а корабът да обслужва туристите само за няколко месеца.
Миналият петък обаче стана известно, че круизите под марката Costa Cruises ще бъдат възобновени. Туристите ще могат да отидат на круизни пътувания от 6 септември тази година.
За да започне туристическият сезон, беше необходимо да се изчака решението на италианските власти. Операторът е задължен да внедри и нов протокол за сигурност.
Компанията вече е създала препоръки, които отговарят на исканията на длъжностните лица.
Засега само два кораба ще могат да се върнат към маршрутите си.
В тази ситуация говорим за Costa Deliziosa, както и за Costa Diadema.
Круизите до Гърция ще влязот в експлоатация от 6 септември. Според оператора се планират седмични рейсове.
Costa Diadema ще превозва туристи през Западното Средиземноморие. Пътуванията ще започнат на 19 септември.
Други кораби ще започнат да работят само след като тези два лайнера установят обслужването за туристи.
Ако вземем предвид круизния сезон на текущата година, то до 30 септември няма да има значителни промени. Протоколите за сигурност са разработени от много оператори, но възникват и други предизвикателства.
Трябва да осигурят безопасността на туристите както на кораба, така и на сушата. Трябва също така да се обърне внимание на факта, че не всички страни все още са готови да приемат туристи с круиз без карантина. Това е най-важният въпрос.
В случая на горепосочения оператор, рейсовете на корабите Costa Deliziosa и Costa Diadema не могат да се считат за правило, а по-скоро за изключение.
Друга европейска круизна компания, MSC Cruises, ще работи съгласно новите правила за безопасност. Имаше информация, че от 16 август ще могат да възобновят обслужването на туристите, но само при спазване на новите правила за безопасност. Водните съдове MSC Grandiosa и MSC Magnifica се готвят за отплаване.
Region-32